טיפולי חניכיים

בטיפולי החניכיים ניתן דגש על מקור הבעיה.
חשוב מאד לזכור החניכיים הם חלק מהגוף זו רקמה שמגנה על עצם הלסת ומחלת החניכיים היא למעשה פגיעה בכל הרקמות הסובבות את השן בכלל זה העצם שמחזיקה את השן.
פגיעה זו היא ברוב המקרים בלתי הפיכה.
באופן גורף לא ניתן לגדל את העצם שנפגעה חזרה וכל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לנסות לשמר את המצב שלא יחמיר .
לכן אבחון של מחלת חניכיים חשוב שייעשה בשלבים הראשונים של המחלה על מנת של יתדרדר המצב שבסופו השן לא מסוגלת להישאר בתוך העצם ובמקרים מסוימים פשוט נופלת מעצמה.
הגורמים למחלה הם : חידקים, פרזיטים, פיטריות.
כדי שהמחלה תתרחש צריכים להיות גורמים נוספים. גורמים אלו קשורים לגוף- למאכסן ולכן חשוב מאד להבין שמחלת חניכיים היא מחלה מערכתית והטיפול בה צריך להיות ביולוגי הוליסטי שרואה את כל מכלול הבעיות שקשורות עם המאכסן עם הגוף שלנו .כשאנחנו אומרים גוף אנחנו כמובן מתכוונים גם לנפש שיש לה השפעה רבה על בריאותנו.

חשוב להבין שמחלת החניכיים היא סמן חיצוני לתהליכים שקורים לנו בגוף ותהלכים אלו יכולים להיות פיזיים ונפשיים שבחלקם קשורים למתחים, לחצים,שינויים במהלך החיים, טראומות וכו.

הברור צריך להיות מעמיק וצריך לכלול מספר אספקטים רפואים הכוללים בדיקות דם,
שינוי אורח החיים – שינוי תזונתי, הפסקת עישון, פעילות גופנית, איזון מחלות כרוניות אחרות הקיימות,הפחתת לחצים .פעולות אלו חשובות על מנת לאפשר למערכת החיסון של הגוף לתפקד טוב יותר.
הטיפול המקומי הוא בעקר הרחקת הרקמה הדלקתית בדכ בדרך שמרנית כמה שפחות התערבות כירורגית, הכנסת חומרים שעוזרים לרקמת החניכיים להיבנות בעקר תוצרים שמופקים מדם המתרפא שנלקח לפני תחילת הטיפול ועובר עיבוד בצנטריפוגה וטיפול אנטיבקטריאלי מקומי לעיתים אנטיביוטי ובעקר מחומרים טבעיים .
נעשת פעולה של בניית עצם באותם מקומות ספציפים שהדבר אפשרי. חשוב לזכור באופן גורף ברוב המקרים לא ניתן לבנות את העצם חזרה.

Date updated22 פברואר,2016 מאת admin-bar