השתלות שיניים בבאר שבע

ד"ר איתן ברבעיות בחניכיים הם לצערנו די נפוצות ושכיחות לרוב בקרב גילאי 50+.
את בעיות החניכיים ניתן לזהות כבר בתחילת דרכן, כאשר מופיעים התסמינים הבאים:
דימומים בעת צחצוח שיניים, אדמומיות כללית, נפיחויות, נסיגת חניכיים וחשיפה של שורשי השן, חווית אכילה לקויה ועוד.
עם הופעת תסמינים אלו, מומלץ לגשת לרופא שיניים המתמחה בתחום החניכיים על מנת לשלול מחלות חניכיים שונות שיכולות להחמיר עם השנים.
חשוב לציין כי כ –75% מכלל האוכלוסייה סובלים מבעיות שונות בחניכיים, כאשר בעיות אלו יכולות להופיע בדרגות חומרה שונות, כך שאין צורך להיבהל כלל, אלה לגשת תוך זמן קצר לרופא שיניים ולטפל בבעיה, כיוון שאי טיפול בזמן יכול לגרום לבעיה להתפתח ולגרום להתערבות כירורגית.

הגורמים למחלות חניכיים

יש לא מעט מקרים בהם יש צורך לבצע השתלת חניכיים בבאר שבע או ניתוח השתלת חניכיים בבאר שבע ולרוב תופעות או קורות בשל מחלות כרוניות שונות, כמו למשל – לחץ דם גבוה או מחלת סוכרת, הרגלים מזיקים כגון עישון או צריכה מוגברת של אלכוהול, גנטיקה, גיל ועוד.
נסיגת חניכיים היא מקרה שכיח וקוראת כתוצאה מדלקת חניכיים שלא טופלה כראוי או בזמן, והיא זאת שגורמת לשפת החניכיים להתקצר ולחשוף את שורשי השן.
חשיפה זו יוצרת מצב שבו השיניים מתחילות להתנדנד ולאחר מכן הן נושרות, דבר זה מביא לשיקום ארוך של השתלות שיניים, לכן כדאי למנוע זאת על ידי השתלת חניכיים בבאר שבע אצל
 רופא שיניים המתמחה בתחום.

כיצד ניתן למנוע בעיות ומחלות חניכיים?

על מנת שלא להיכנס לסטטיסטיקה של אנשים הסובלים מבעיות חניכיים אשר זקוקים להשתלות חניכיים באמצעות מיקרוסקופ או באמצעות טכניקות שונות, חשוב להקפיד על הפרמטרים הבאים ביום יום:

ביקור אצל שיננית – יכול למנוע התדרדרות של מחלת החניכיים.
לכן, חשוב כל ארבעה חודשים לגשת לשיננית לצורך הוצאת אבנית ופלאק על מנת שלא תיווצר עששת חריפה שתביא לידי מחלות חניכיים.

שמירה על היגיינת הפה – חשוב להקפיד על צחצוח שיניים נכון, אך לא די בצחצוח, אלא יש צורך להיעזר בחוט דנטאלי ולהעבירו בין השיניים לאחר כל ארוחה.
שמירה על היגיינת השיניים לא רק שתורמת רבות לאי התפתחות מחלות, אלה גם שומרת על ריח נעים מהפה.

הימנעות מהרגלים מזיקים לשיניים – עישון קבוע ושתיית אלכוהול וקפאין מזיקים רבות לחניכיים, כיוון שהם מחממים אותם ומזיקים להם עם השנים, אך לא רק.
הם  מכתימים את השיניים ומסירים את הלובן שלהם, לכן הימנעו מהרגלים אלו למען בריאות השיניים ובריאות גופכם.

הקפידו לבקר אצל רופא במקרה של חשש לבריאות החניכיים – חשוב להקפיד על ביקור שגרתי אצל רופא שיניים וברגע שמופיעים תסמינים שונים המעידים על בעיות בחניכיים יש לגשת לרופא על מנת "לתפוס" את המחלה בזמן עוד לפני שהיא מתפתחת, כך תוכלו להימנע מטיפולים מורכבים הכוללים התערבות כירורגית וניתוחים.

השתלות שיניים בבאר שבע

סגור לתגובות.